Grafen płatkowy

Grafen – przez wielu uważany za jeden z najbardziej uniwersalnych i interesujących materiałów. Ta jednoatomowa (czyli dwuwymiarowa) struktura plastra miodu składająca się jedynie z atomów węgla jest jednym z najmocniejszych strukturalnie materiałów do tej pory zbadanych przez człowieka.

Dzięki swoim unikatowym własnościom, grafen jest jednym z najlepszych przewodników ciepła i prądu elektrycznego. Mówi się o nim i obiecuje wiele – materiał ten jest swoistym spełnieniem marzeń futurologów, potencjalnie otwierający drogę ku niedostępnym dotąd rozwiązań technologicznych jak np. niesamowicie trwałe materiały, elastyczne komputery i elektronika, atomowe tranzystory czy inne zaawansowane urządzenia pomiarowe i sensoryczne. Przez ostatnie lata bardzo dynamicznie rozwijany znajduje coraz szersze zastosowanie w życiu codziennym i jest kluczem do dalszej miniaturyzacji otaczającego nas świata techniki.

Wystarczy niewielki dodatek tego materiału do stopów, plastików czy tkanin aby uzyskać nowe, bardzo interesujące własności. Grafen jest kluczem do wprowadzenia w życie wielu nowych technologii jak np. komputerów kwantowych, elastycznych ekranów czy bardzo wytrzymałych i lekkich materiałów kompozytowych.

Rynek materiałów grafenowych przeżywa ciągły, dynamiczny wzrost. Z miesiąca na miesiąc znajdywane są nowe zastosowania dla tego materiału.

Grafen możemy podzielić na dwa rodzaje. Grafen dwuwymiarowy, czyli jednoatomowa warstwa grafenu, która w swojej idealnej postaci jest trudna zarówno do wytworzenia jak i do zastosowania. Druga postać grafenu, grafen płatkowy, ma postać proszku. Proszku, który z łatwością może być wykorzystywany w przemyśle metalowym, polimerowym, tekstylnym jako dodatek, ale także w przemyśle chemicznym i elektrycznym jako katalizator, sensor lub filtr.

Poniżej: rozmaite zastosowania grafenu – od elastycznych mat, przez powłoki pochłaniające promieniowanie, po ultralekkie aerożele i sensory oraz układy elektroniczne.

Opracowana i opatentowana w naszym laboratorium technologia chemicznej syntezy grafenu proszkowego charakteryzuje się brakiem zanieczyszczeń oraz minimalnym defektowaniem sieci krystalicznej otrzymywanych płatków. Przy perfekcyjnej powtarzalności jakości otrzymywanego materiału.

Brak zanieczyszczeń, szczególnie pierwiastkami z grupy metalicznej takimi jak kobalt lub żelazo) pozwala na bezpieczne i stabilne zastosowanie naszej technologii do domieszkowania polimerów oraz stopówmetalicznych. W przeciwieństwie do technologii opartych na procesie CVD materiał nie wnosi do struktury zanieczyszczeń które w niekontrolowany sposób mogły by modyfikować finalne własności produktów.

 

Metoda opracowana przez nas cechuje się również ograniczonym defektowaniem sieci krystalicznej podczas syntezy materiału. Jest to główną przyczyną wyliniowania procesu utleniania otrzymywanych płatków grafenowych. Grafen otrzymywany w naszej technologii posiada średnia wielkość krystalitów w okolicach 1-5um oraz 1-8 monowarstw atomowych. Rozmiar płatków w tym przedziale pozwala na uzyskanie stabilnych zawiesin koloidalnych oraz równomiernej dyspersji domieszek w finalnych produktach.

Nasz materiał jest idealnym surowcem do produkcji nowoczesnych, zaawansowanych i przede wszystkim tanich materiałów i urządzeń.

POWRÓT

NeWave Technologies to:


Nanotechnologia


Badania i rozwój


Innowacyjność


Postęp technologiczny

 

 

 


Newave TECHNOLOGIES 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone Projekt & Realizacja Projektowanie Stron internetowych Katowice